שלי זאנטקרן

אני שלי זאנטקרן ואני שמחה שהגעת לכאן כדי לשמוע על הסיפור שמאחורי העשיה שלי.

מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי לשחק ולהפעיל את הדמיון. הייתי ממציאה כל יום משחקים חדשים או משנה "חוקים" קיימים כדי להוסיף לעצמי ולחברות אתגר, ריגוש ועניין חדשים.

כשהגיע הזמן "ללמוד מקצוע", בחרתי להתמקצע בתחום הטיפולי ובעיקר בעולם הילדים, וסיימתי לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי ופסיכולוגיה חינוכית יישומית.

לאורך השנים כשטיפלתי בילדים במסגרות שונות, שמתי לב שהדרך הכי טובה לגרום להם להיפתח אלי ולשתף אותי בעולם הפנימי שלהם – עברה תמיד דרך משחק, הפעלה יצירתית או פעילות מהנה אחרת.

שמחתי לגלות שבלי שהתכוונתי מצאתי דרך לשלב בין שתיים מהאהבות הגדולות שלי – התחום הטיפולי ויצירת משחקים. בהתלהבות גדולה התחלתי לפתח משחקים וספרים שיעזרו לי לתווך לילדים את מכלול המשמעויות של החוויה הרגשית, בדרך ספונטנית ובלתי ישירה. התוצאות הגיעו מהר מאוד. למעשה אפילו הופתעתי מהמהירות והקלות שבהן ילדים, מתבגרים והורים התחברו למשחקים, שמחו לשתף פעולה והתקדמו ממפגש למפגש.

כשנוכחתי בתוצאות החלטתי שאני לא יכולה לשמור לעצמי את המשחקים והכלים שהמצאתי, והפכתי אותם למוצרים נגישים, פשוטים ופרקטיים לטובת כל מי שמחפש את הגשר לעולם הרגשי של ילדים בתחום הטיפולי – מטפלים, יועצים חינוכיים, מורים ועוד. כך נולד לשחק CBT ומוצרים רבים נוספים שעוזרים למטפלים וילדים בארץ ובחו"ל להכיר ולהתמודד טוב יותר עם החוויה הפנימית שלהם.

לאחר התואר השני בפיסוכלוגיה חינוכית יישומית וייעוץ חינוכי הוספתי לארגז הכלים האישי שלי ידע שנרכש באמצעות ניסיון של שנים, קריאה מקצועית, למידה והכשרת בקורסים בארץ ובחו"ל וכך פתחתי גישה אישית איטגרטיבית שמשלבת את הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, בבליותרפיה, ביופידבק, מיינדפולנס, סכמה תרפיה לילדים וטיפול ממוקד רגש.י