המרכז לויסות רגשי שם לו למטרה למצוא דרך נגישה ויצירתית לעולם הילד וההורה, אנו במרכז עושים את המיטב על מנת לפתח דרך נגישה לעולם הטיפולי. כחלק מעבודתנו במרכז מצאנו לנכון לשתף בידע הרב שנצבר לאורך השנים עם אנשי מקצוע נוספים באמצעות הדרכות למטפלים.
ההדרכות נתנות באופן פרטי או קבוצתי ומוכרות על ידי איט”ה .

במהלך השנה נפתחות קבוצות הדרכה,  הקבוצות הן עד 4 משתתפים וכל קבוצה עוסקת בתחום ספיצפי כגון:  ויסות רגשי, המשגת מקרה, חרדה, מיומנויות חברתיות, הדרכת הורים, עבודה עם ספרות ילדים בטיפול עם ילדים ועוד… הקבוצות יפתחו בקיץ הקרוב (2020), תאריכים יתפרסמו בהמשך.

הדרכות לצבירת שעות במסגרת לימודי CBT: ההדרכות נתנות למי שלומד או למד טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ומוכרות לציברת שעות הדרכה באיט”ה כמטפל או כמדריך ( הדרכה על הדרכה).

קושי בויסות רגשי כמודל גמיש לעבודה עם הורים וילדים –  בהדרכה זו אני מלמדת את המודל הגמיש לויסות רגשי שפותח בשיתוף עם ד”ר יעל שרון בצורה מעמיקה כולל תיאוריה, הדגמות של מפגשים והדרכת הורים.

פחדים של ילדים – עבודה מול הורים וילדים: בהדרכה זו אני מלמדת כיצד לעבוד עם  חרדות ופחדים של ילדים , כיצד אנו מזהים מה גורם לפחד, מה משמר את הפחד, מי הם השותפים לעבודה מול הפחד וכן כיצד לעבוד שלב אחר שלב עם ילד שסובל מפחדים / חרדות.

מיומנויות חברתיות – מיומנויות חברתיות עבודה פרטנית או קבוצתית – כיצד ניתן לשלב את השניים יחדיו: בהדרכה זו אנו לומדים להבחין בין סוגים שונים של קשיים שיכולים לגרום לקושי במיומנויות חברתיות ובודקים היכן אצל המטופל שלנו נמצא הקושי, לאחר מכן אני מציגה את הכלים לעבודה עם הילד והוריו.

הדרכת הורים  – הדרכת הורים לילדים עם קשיי ויסות: בהדרכה זו אני מציגה גישה אמפטית ומכילה לעבודה עם הורים מול קשיי ילדיהם, ההדרכה נתנת על בסיס מקרים מהקלינקה של המודרכים.

הדרכה מהסרטים – הדרכות המשלבות טכניקות יצירתיות מעולם הספרים, הסרטים והמשחקים  בעבודה עם כלים מהטיפול בסכמה תרפיה לילדים.